KAYAPINAR’IN 84000 DEĞERLİ ÇOCUĞU SİNEMAYLA BULUŞUYOR

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Ozan BALCI’nın talimatı ile hayata geçirilen projede  84.000 Kayapınarlı öğrencimiz sinema ile buluşuyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kayapınar Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen sinema etkinliği kapsamında, Kayapınar ilçesindeki 84.000 öğrencinin tamamının sinemaya götürülmesi hedeflenmektedir.  

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı, eğitimi yalnızca akademik bir faaliyet olarak görmediğini ve Kayapınarlı çocukları çok sevdiğini ifade ederek, çocuklarımızın ruhsal, fiziksel, bilimsel ve kültürel gelişimlerini önemsediklerini belirtti.

Balcı, çocuklarımızın sportif faaliyetlere katılmalarını sağlamak için 8000 öğrenciye spor malzemesi dağıttıklarını ve 30 adet Halı saha ve basketbol-voleybol sahası yapacaklarını, resim ve müzik faaliyetlerine katılmalarını sağlamak için 50.000 öğrenciye resim-müzik malzemesi dağıttıklarını ve 45 adet müzik-resim atölyesi yapacaklarını, okuma alışkanlığı kazanmaları için 1 Milyon kitabı Kayapınarımıza kazandıracaklarını ve okullarımızda 50 adet Z Kütüphanesi yapma çalışmalarının devam ettiğini vurgulayarak, Kayapınar Belediyesinin tüm imkanlarının geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için seferber edildiğini belirtti.