KAYAPINAR’DAKİ OKUL MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPILDI

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının 2. dönemi başlaması dolayısıyla ilkokul, ortaokul ve lise müdürleri ile bir araya geldi.

Toplantıda, okullarda 2017-2018 eğitim öğretim yılının daha iyi geçebilmesi, çocukların daha başarılı olabilmesi, okul güvenliği ve sağlık taramalarıyla  ilgili hususlar görüşüldü.

İlçe Kaymakamımız ve Başkan Vekilimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, “ Kayapınarlı çocuklarımızın iyi bir eğitim almalarının ve kişisel gelişimi bizim için çok önemlidir. Çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır. Çocuklarımızın iyi bir eğitim görmesi, kitap okuması, spor yapması, kültürel ve sanatsal faaliyetlere katılması için 50 adet Zenginleştirilmiş Kütüphane, 500 Bin Kitap, 45 adet Müzik ve Resim atölyesinin kurulumu, 8.000 öğrencimize spor malzemesi desteği, 84.000 öğrencimizin sinema ve 10.000 öğrencimizin tiyatro ile buluşması gibii bir çok projeyi hayata geçirdik. Bu yatırımların tamamını çocuklarımızı sevdiğimiz ve ülkemize yararlı bireyler olmasını istediğimiz için yapıyoruz. Unutmayınız ki!  Bilgiye sahip olan toplumlar, dünyayı yönetmektedir. Bilgiye sahip olmanın tek yolu da eğitime yatırım yapmaktan ve çocuklarımıza okuma alışkanlığını kazandırmaktan geçiyor.” dedi.

Başkan Vekilimiz Sayın Dr. Balcı, okul güvenliklerinin çok önemli olduğunu ve çocuklarımızın kendilerine emanet olduğunu vurgulayarak, tüm okul müdürlerinin bu bilinç ile hareket etmesini beklediğini ve 2. Dönem Eğitim Öğretim yılının başta Kayapınarlı öğrencilerimiz olmak üzere tüm Diyarbakırlı öğrencilerimiz için hayırlı uğurlu olması dileklerinde bulundu.