Kayapınar Belediyesi Hacivat-Karagöz Geleneksel Gölge Oyunu ile Kayapınarlı Öğrencileri Ağırlamaya Devam Ediyor

Kayapınar Kaymakamlığı ve Kayapınar Belediyesi işbirliği ile yürütülen sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında geleneksel Hacivat ve Karagöz gölge oyunu gösterisi düzenledi.

 Kayapınar Belediyemiz, geleneksel değerlerimizi yaşatmak, çocuklarımıza birlikte hareket etmeyi aşılamak  için düzenlediği  Hacivat ve Karagöz oyunu etkinliğini,  Mehmet İçkale ve Huzurevleri İlkokulu’nda öğrenim gören 2 bin 200 öğrenci izledi.  Cegerxwin Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen etkinliğe yoğun ilgi gösteren Kayapınarlı çocuklar,  gösteriden sonra Cegerxwin Kültür ve Sanat Merkezinde çeşitli ikramlar ile misafir edilen öğrenciler, farklı ve eşsiz bir gün yaşatıldı.

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan BALCI,  çocukların kültürel ve sanatsal etkinliklere katılımını önemsediklerini vurgulayarak,  gösterilerin 10 Kasım 2017 tarihine kadar devam edeceğini ve okullarımızda eğitim gören toplam  20 bin öğrencinin etkinliğe katılmasını hedeflediklerini belirtti.

Balcı, Kasım ayı boyunca yapılacak etkinliklerde öğrencilerimizi misafir etmekten memnuniyet duyacaklarını ve bu tarz etkinliklerin geleneksel kültürümüzün yaşatılması için önemli olduğunu ifade ederek,  çalışmalarda emeği geçen tüm personellere teşekkür etti.