İLÇE KAYMAKAMIMIZ VE BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİMİZ DR.OZAN BALCI HAFTA SONUNDA YAPIMINA BAŞLANACAK 26 YENİ PARKIMIZDA VE BELEDİYEMİZE AİT SERADA İNCELEMELERDE BULUNDU

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı, Kayapınar İlçemizde 2018 yılında yatırım programına alınan 26 Park alanlarında incelemelerde bulundu.

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Balcı, Belediyemizin imkanları ile başlattıkları 500 Bin Fidan ve 2 Milyon Mevsimlik Çiçek Projesinden elde edilecek fidan ve çiçeklerin büyük bir kısmının atıl halde bulunan Park ve Bahçelerimizin yapımında kullanacaklarını belirtti.

500 Bin Fidan ve 2 Milyon Mevsimlik Çiçek projesinin çok yönlü bir bir proje olduğunu ifade eden Balcı,  proje ile Diyarbakırlı 50 vatandaşlarımıza istihdam alanı yarattıklarını ve bu vatandaşlarımızın emeği ile ortaya çıkan  fidan ve mevsimlik çiçekleri hem belediyemize ait parklarda yemyeşil bir Kayapınar oluşturmak için kullanacaklarını hem de kırsal mahallerimizdeki Kayapınarlı çiftçilerimize kırsal kalkınma kapsamında hane gelirlerinin artırılması amacı ile dağıtacaklarını söyledi.

Balcı, 26 Yeni Park Projesi ile 500 Bin Fidan ve 2 Milyon Mevsimlik Çiçek Projesi çalışmalarının planlanan takvime uygun olarak devam etmesinden memnuniyet duyduğunu ve emeği geçen personellere teşekkür ettiğini vurgulayarak, projenin başta Kayapınar olmak üzere tüm Diyarbakır’ımıza hayırlı uğurlu olması dileklerinde bulundu. 

İnceleme çalışmaları esnasında sık sık vatandaşlarımız ile sohbet ederek, fikir alış verişinde bulunan İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz,  Kayapınarlı Çocuklarımıza kitap ve çeşitli hediyeler verdi.