Cumhuriyet Köyü İlköğretim Okulu’nda Oyun Sahası Açılışı

18 Ekim 2012  

Köydes projesi kapsamında Kayapınar İlçesi’ne Bağlı Cumhuriyet köyünde yapımı gerçekleştirilen İlköğretim Okulu saha ve oyun gruplarının açılışları yapıldı. Yapılmakta olan köprü çalışmaları incelendi .

Açılışa Sayın Valimiz Mustafa Toprak Sayın Vali Yardımcısı ve Kayapınar Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Diyarbakır İl Müftüsü Nimetullah Erdoğmuş, Özel İdare Genel Sekreteri Ahmet Akyol, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Hadi Ağırbaş, İl Sağlık Müdürü Sait Avar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullatif Umut, DEDAŞ İl Müdürü Nihat Nurbaki,İl Tarım Müdürü Mehmet Ali Koçkaya,Kayapınar İlçe Özel İdare Müdürüİskan Erpin,İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şakir Yaman, İlçe Tarım Müdürü Hüsamettin Yaşa ,Köy Muhtarları ve diğer yetkililer katıldı.

Vali Toprak: Her şeyin güzel olması, gençlerimizin geleceğinin güzel olması ve sosyal yaşamın ve hayat düzeyinin yükselmesi için el birliği ile hepimiz katkı vermeye devam ediyoruz.

Vali Mustafa Toprak,Vali Yardımcısı Cemal Hüsnü Kansız beraberinde ki heyet ilk olarak Kayapınar İlçesi’ne bağlı Cumhuriyet Köyü’nde yeni yapılan futbol sahasını inceleyip hayırlı olsun diyerek gençlerle sohbet ettiler. Daha sonra Vali Mustafa Toprak futbol sahasının anahtarını köy muhtarına teslim ederek  “ Cumhuriyet Köyümüz her bir köyümüz gibi değerli bir köy, insanları güzel ve güzel bir koordinasyon var. Bu güzellikleri devam ettirmemiz gerekiyor. Her şeyin güzel olması, gençlerimizin geleceğinin güzel olması ve sosyal yaşamın ve hayat düzeyinin yükselmesi için el birliği ile hepimiz katkı vermeye devam ediyoruz. Bunun değerini ve güzelliğini bilelim. Bu çerçevede Mayıs ayında buraya Vali Yardımcısı ve Kayapınar Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, ile birlikte geldik ve bize gelen talepler üzerine bazı noktalara baktık ve “bunu yapalım” diyerek bir katkı verdik ve sayın Cemal Hüsnü Kansız gerçekleştirdi. Onun için hem kendisine hemde çalışma ekibine teşekkür ediyoruz. Bugün bu çalışmayı burada görmekten memnuniyet duyuyoruz” dedi ve futbol sahasının anahtarını Cumhuriyet Köyünün muhtarı Sinan Erdoğdu’ya takdim etti.

Cumhuriyet Köyünün muhtarı Sinan Erdoğdu’da Sayın Valimize Mustafa Toprak’a ve Sayın Cemal Hüsnü Kansız’a yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür ederek “Cumhuriyet Köyüne vermiş olduğu katkılarda dolayı saygılarını sunuyorum ve çok teşekkür ediyorum dedi.

Futbol Sahasının açılışından sonra Vali Mustafa Toprak,Vali Yardımcısı Cemal Hüsnü Kansız beraberinde ki heyet KÖYDES Projesi çerçevesinde Kaymakamlıkça yapılan 2 ayaklı köprüyü incelemek üzere inşaat alanını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Vali Toprak 6 metre yüksekliğinde 2 ayaklı köprüyü yapan yüklenici firmadan yapılan çalışmalar hakkında bilgi alarak köprünün bir an önce bitirilmesi ve Köprü bittikten sonrada köprüyü yola bağlayacak çalışmanın yapılması konusunda yetkililere talimat verdi.

Daha sonra Cumhuriyet İlköğretim Okulunun bahçesinde yapılan oyun grubuincelendi ve Açılışı gerçekleştirildi. Oyun Parkında oynayan çocukların mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Sonrasında sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet ettiler.

Vali Yardımcısı ve Kayapınar Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız: Yapılan ÇalışmanınHayırlara vesile olmasını diliyorum . Öncelikle  amacımız Gençlerimizin  eğlenip güzel vakit geçirecekleri alanlara kavuşturmak   ve Yaşam kalitesini yükseltmektir.

Çocuklarımızı sporla tanıştırıp , sevdirmeliyiz . Okullarımız da Beden Eğitim ,Müzik ve Resim dersleri de en az bir Matematik, Türkçe Fen Bilgisi kadar önemlidir .Çünkü bu dersler çocuklarımızın kendilerini bulduğu ,Kendilerini keşfettiği derslerdir. Sporla  uğraştıkları zaman, diğer derslerde daha başarılı oluyorlar.Ayrıca çocuklar sportif faaliyetlerle ilgilenerek, birlik, beraberlik ve dostluk kavramlarını da  pekitiriyorlar.

“Çocuklar bizim geleceğimiz. Her şeyin en iyisine layık olan çocuklarımıza, her şeyin en iyisini sunabilmek adına elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bundan sonrada çocuklarımıza daha iyi imkânlar sunmaya çalışacağız.” Çocuklarımıza da hayırlı ve mutlu gelecekler diliyorum. Gelecek onların olsun. Gelecekte onlar mutlu, her daim sağlıklı, sıhhatli ve vatana millete faydalı birer nesil olarak yetişsinler.”

Öncelikle Sayın Valimiz Mustafa Toprak ‘a ve  çalışmalar da emeği geçen tüm arkadaşlarımaşükranlarımı sunuyorum .